KONCERT

Novoroční koncert s Moravia Brass Band

úterý 10.1.2023

Tradiční hudební a společenské setkání starosty města Bojkovice s občany prostřednictvím slavnostního Novoročního koncertu proběhlo opět hned v lednu. Tentokrát se o hudební složku programu postarali Moravia Brass Band v komornější sestavě, zato v různorodém repertoáru. Koncert komorního souboru Moravia Brass Bandu představuje žestě v mnoha žánrech i podobách. V úvodní části zazněla významná díla barokního skladatele G. F. Händela v úpravách pro žestě a tympány. Při Linkových intrádách soubor připomněl historickou podstatu nástrojů, které sloužily ke slavnostním a signálním účelům. Nedílnou součástí tvorby pro žestě je také swingová, populární a filmová hudba, takže potěšily i skladby R. Charlese, J. Lennona a P. McCartneyho, z českých skladatelů P. Trojana a také velikánů filmové hudby H. Manciniho a E. Morricone. A na závěr překvapila energická balkánská dechovka. Moravia Brass Band vytvořil právě pro tento koncert pouze komorní obsazení v počtu osmi hráčů na žestě a jednoho bicisty. Večerem provázel Jiří Kokmotos.

Starosta města Bojkovice Mgr. Petr Viceník pak novoročně pozdravil návštěvníky koncertu a vyzval ke společného novoročnímu přípitku. Večer se ještě pár chvil pak nesl v družném postávání kroužků lidí v útulném vestibulu klubu.

Děkujeme jak účinkujícím, tak všem návštěvníkům za slavnostní a příjemné novoroční setkání!