JAZZ CAFÉ

Kristina Barta Quartet

pátek 18.11.2022

Pianistka Kristina Barta je mezinárodní umělkyní. Vystupuje nejen v České republice, ale i v Německu a dalších evropských státech. Debutovou desku EMA29 vydala v Rakousku, stejně tak tomu bylo s jejím aktuálním albem Love and Passion. Získala několik zahraničních ocenění a je držitel-kou Ceny OSA za nejlepší jazzovou kompozici roku 2016. Za svůj největší zahraniční úspěch považuje vystoupení na světovém jazzovém veletrhu a showcase festivalu Jazzahead! v Brémách. V současné době vystupuje se svým kvartetem, se kterým představí nový repertoár doplněný o kompozice z posledního alba Love and Passion. Obsazení: Kristina Barta – klavír; Nela Dusová – saxofon; Peter Korman - kontrabas; Marek Urbánek – bicí.

Setkání s tímto tělesem bylo rozhodně o osobnostech! Skvělé skladby i jejich podání - neotřelé, nápadité a barevné ... a skromnost čišící z těchto vpravdě umělců až dojímavá. Děkujeme za možnost toto zprostředkovat všem přítomným! :-)