KONCERT

DUNAJ - legendární kapela na Majáku

sobota 22.10.2022

Návrat legendární brněnské alternativně-rockové kapely DUNAJ je tu - a dokonce i v Bojkovicích! 🙂 Po úspěšném působení kapely v 80. a 90. letech se vrací Dunaj na hudební scénu ve třech výrazných osobnostech: Vladimír Václavek, Josef Ostřanský a Pavel Koudelka. A vedle koncertování přichází záhy i nové album! K nahrávání alba ZA VODOU, které sami označují jako Dunaj pro 21. století, přizvali o generaci mladšího elektronického producenta Aid Kida a stále úspěšnějšího Petra Ostrouchova. Na tomto albu přináší Dunaj deset autorských písní. Dvě z nich vznikly ještě za života Jiřího Kolšovského a protože se zachovaly i jejich (nikdy nevydané) tehdejší nahrávky, mohl se Jiří Kolšovský na novém albu ke svým někdejším kolegům posmrtně připojit. Vzácným hostem alba je i zpěvačka Iva Bittová, jejíž hlas zdobí pět písní. Album vychází 7. října.

Koncert se konal samozřejmě ve složení základního tria a pánové ho odehráli poctivě a s energií, která se okamžitě přenesla na posluchače a tanečníky. Děkujeme za skvělý hudební zážitek! :-)