KONCERT

Slavnostní koncert - křest nového klavírního křídla

neděle 10.4.2022

Slavnostní koncert u příležitosti získání nového klavírního křídla PETROF pro koncertní sál ZUŠ. Díky nadaci Karel Komárek Family Foundation a několika místních vstřícných podporovatelů a sponzorů se podařilo vybavit klavírní učebnu novým pianinem a nakonec i sál novým koncertním nástrojem. Nedá se, než všem blahořečit :-)

O program se postarali Jiří Levíček (klavír) a Chaazi Levíček (zpěv). Program: 1. Lidová: Zajali mě koně vrané Antonín Dvořák: Cigánské melodie 2. Má píseň zas 3. Kterak trojhranec můj 4. A les je tichý 5. Když mě stará matka Georges Bizet: Carmen 6. “Habanera” La mur est un oiseux rebelle 7. “Seguidilla” près de ramparts de Séville 8. “Les triangles” 9. Jiří Levíček: Průvod 10. J.S.Bach: Magnificat: “Et Exultavit” 11. W.A.Mozart: Le Nozze di Figaro: “Voi che Sapete” 12. W.A.Mozart: Le Nozze di Figaro: “Non so più”

JIŘÍ LEVÍČEK je klavírista a skladatel původem z Brna. Po studiu na Janáčkově Akademii Múzických Umění, kde studoval ve třidě Jiřího Skovajsi a doc.Velebové, odešel dále studovat do Spojených států. Vybral si Univerzitu v Severním Texasu, která je známa svou dlouholetou tradicí jazzové výuky. Dva roky studoval u Stefana Karlssona a hrál ve známém One O´Clock Big Bandu, v orchestru, jehož nahrávky byly několikrát nominované na cenu Grammy. S tímto orchestrem zahrál na mnoha festivalech v USA i v Evropě (Kennedy Center in Washington D.C., Richardson Jazz Festival, Umbria Jazz Fest, North Sea Jazz Festival, Jazz a Vienne, Montreux Jazz Festival, Denton Art Jazz Festival). Klasický klavír studoval osm let u polského pianisty Adama Wodnického a kompozici u dvou renomovaných amerických komponistek Cindy McTee a Joel Wallach.

CHAAZI LEVICEK - rodačka z New Yorku, mezzosopranistka Chaazi Levicek, je absolventkou Univerzity v Texasu. V roce 2014 získala 2. cenu na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech a mezi ceny, které získala, patří také Cena Českého národního symfonického orchestru. Toto ocenění zahrnuje právě koncert s ČNSO. Na podzim letošního roku vystoupí Chaazi Levicek také v premiéře opery Bohuslava Martinů Tři přání aneb Vrtkavosti života v Národním divadle moravskoslezském.

V roce 2014 získala prestižní smlouvu s americkou Wolf Trap Opera Company, pro kterou mimo jiné nazpívala role Carmen a Paní Kloučkové (Frau Reich). Mezi další její úspěchy patří např. vítězství v soutěži Margo Winspear Opera a zisk plného stipendia pro další dva ročníky této soutěže (2013 a 2014) nebo účast ve finále Dallas Opera Guild Competition 2014.

Výtěžek ze vstupného je věnován charitativní sbírce na pomoc Ukrajině - lidem postiženým válkou, v současnosti žijícím v našem městečku.