MUSICA CLASSICA

KONCERT PRO DOBROU VĚC

neděle 19.9.2021

Klub Maják pomohl s organizací koncertu pedagogů, absolventů a studentů kroměřížské konzervatoře k pomoci potřebným lidem. Výtěžek ze vstupného (30 tis. Kč) putoval na účet pana Radima Svobody pocházejícího z Bojkovic, jehož rodině vzalo tornádo bezmála celý dům a dvě auta; a na účet uzdravení Honzíka z Brna (7 tis. Kč -www.uzdraveniprohonzika.cz). Nádherný program, dobrá vůle návštěvníků a propojení v chuti pomoct tuto akci učinily něčím naprosto mimořádným, a to nejen hudebně. VŠEM PROTO PATŘÍ VELKÝ DÍK.

Program: A. Dvořák - Klavírní kvintet A dur - Smyčcový kvartet F dur O. Brzobohatý - Modlitba Irský tradicionál - Irish Blessing A. L. Weber - Pie Jesu, Salve Regina CH. Tin - Baba Yetu (Otče náš) Beatles - Blackbird

Program zaštítili: Pavel Nikl - Viola Ivana Kovalčíková - housle František Kolčava - violoncello Pavla Marková - klavír Eva Zonová - klavírní doprovod ke zpěvu sboristů