LA COMEDIA

RECEPTY MATKY UBU

neděle 25.2.2018

Mrazivě křehká groteska Nezávislé umělecké platformy PLEŠATÝ KRÁLÍČEK sehrála obraz o tom, jak chudý moravský synek Petr potkal snaživou panenku Naďu. O velké pýše, o jednom až pohádkově neskutečném morálním pádu a o duhových nadějích a ztučnělých iluzích 90. let 20. století. Plešatý králíček se ve své třetí divadelní inscenaci zabýval aktuálními historickými, politickými a společenským kauzami. Nekompromisně kombinoval tragiku velkých antických dramat s komediální formou grotesky. Vzdává tak holt velikánům: Eugénu Ionescovi, Alfredu Jarrymu a Věře Chytilové.

Divácký zážitek to byl ve skrze zajímavý, vtipný k zamyšlení. Děkujeme autorskému divadlu Vandy Kavkové a přejeme hodně úspěchů do budoucna! :-)