ZA POZNÁNÍM

Stanislav Motl - MRAKY NAD BARRANDOVEM

pátek 12.5.2017

Společně se známým publicistou a badatelem jsme se zamysleli nad tím, do jaké míry je vlastně nový televizní seriál Bohema pravdivý. Stanislav Motl měl možnost osobně poznat řadu někdejších barrandovských prvorepublikových filmových hvězd, jakými byli například Adina Mandlová, Lída Baarová, Nataša Gollová, Raoul Schránil, Svatopluk Beneš, Karel Hašler a další. Diváci se dozví pravdu o jejich životě, činnosti v době nacistické okupace a také o době po roce 1945, kdy řada našich slavných hvězd byla na ulicích veřejně lynčována českými spoluobčany, končily ve vězení a mnohým se zcela zhroutil život. V průběhu přednášky byl promítnut i film Stanislava Motla Mraky nad Barrandovem.