KONCERT

PESTRÉ 20. STOLETÍ

úterý 29.3.2016

Tři mladé hudebnice přednesly velmi zajímavý program, a to výjimečně skvěle! Nikdo z přítomných návštěvníků nezůstal bez výjimečného uměleckého zážitku. Děkujeme jim a přejeme hodně štěstí a koncertních úspěchů v budoucnu!

Klarinetistka Renata Raková (*1987) se věnuje interpretaci soudobé hudby, komorní hudbě klasických skladatelů i volné improvizaci. Jako sólistka vystoupila s předními českými orchestry i s American Symphony Orchestra, s kterým premiérovala klarinetový koncert amerického skladatele Harolda Farbermana. Po studiích v USA, Švýcarsku i Rakousku se nyní pohybuje na hudební scéně ve Štýrském Hradci a spolupracuje s ensembly jako Klangforum Wien, Scenatet a také založila soubor Larix Ensemble. Se sestrou Ivou Rakovou pořádá koncerty po celé České Republice.

Houslistka Ludmila Štětinová (*1986) žila v letech 1990 až 1992 v Mexiku, kde její rodiče dva roky pedagogicky působili a koncertovali. Na housle se začala učit u své maminky Ludmily, u níž pokračovala ve studiu i na Pražské konzervatoři, kterou absolvovala také v pěveckém oboru. V roce 2012 úspěšně ukončila studium houslí na HAMU. Zúčastnila se kurzů v sólové hře např. u B. Novotného, v komorní hře u prof. J. Talicha. Od roku 2004 působí jako koncertní mistr komorního orchestru Vox Bohemika v Českém Brodě. Od roku 2008 vyučuje hru na housle na ZUŠ v Klecanech u Prahy. Její žáci byli oceněni v soutěžích Plzenecké housličky a v celostátním kole soutěže ZUŠ.

Klavíristka Iva Raková (*1986) pochází stejně jako její sestra Renata z nedaleké Petrůvky u Luhačovic. Svůj profesní život dělí mezi interpretační umění klasické hudby a kulturní management. V současné době se věnuje převážně hře na klavír a to zejména komorní hudbě v klavírním triu Belle Trio a v duu s Renatou. Na Hudební fakultě AMU v Praze a univerzitách v Olomouci, Německu a Mexico City studovala hudební management a kulturní studia. Na HAMU se poté věnovala studiu klavíru a komorní hudby. Pět let působila v managementu Kühnova dětského sboru, největšího a nejstaršího dětského sboru u nás. V současnosti pracuje jako korepetitorka na Gymnáziu a hudební škole hl. m. Prahy.