KONCERT

KLAVÍRNÍ RECITÁL ALICE RAJNOHOVÉ

čtvrtek 10.4.2014

Klasické klavírní kousky světových i českých hudebních velikánů přednesla ve svém koncertním vystoupení pianistka Alice Rajnohová. V jejím podání a díky vlastnímu průvodnímu slovu jsme si vychutnali Beethovena, Mozarta, Chopina, Smetanu i Dvořáka.

MgA. Alice Rajnohová Ph.D. studovala hru na klavír v Kroměříži, Brně a velmi úspěšně také v Paříži. Během studií získala ocenění na národních i mezinárodních soutěžích, později se zúčastnila několika mistrovských kurzů, mj. prošla úzkým výběrem do japonského Hamamatsu (2000) a přijala pozvání k vedení kurzů v Jižní Koreji (2008). V roce 2011 natočila ve světové premiéře Koncert pro klavír a orchestr Vítězslavy Kaprálové - CD ihned získalo mimořádně příznivé ohlasy nejenom u nás, ale i ve světě. Dnes se kromě bohaté spolupráce se zlínskou Filharmonií B. Martinů nebo s Českým rozhlasem věnuje pedagogické činnosti na konzervatořích v Brně, Olomouci a na JAMU.