KÁČÁTKO

neděle 4.9.2011

Původně ruskou maňáskovou pohádku přeložil a upravil Jiří Jaroš a v režii Romana Švehlíka nastudovalo Divadlo Brod. Vypráví o pasačce Bětce a jejím káčeti, které jednoho dne ukradne zlá liška… Bětka si zavolá na pomoc ježka i děti v hledišti a jdou káčátko hledat.

V Bojkovicích se do velké pátrací akce zapojily všechny děti, pasačku si na chvíli zahrála Emička Vybíralová a všechno se nakonec ubíralo správným směrem - Káčátko bylo ze zajetí mazané lišky vysvobozeno. Děti, jejich rodiče a prarodiče si zpříjemnili teplé odpoledne v útulném sále - mezi kulisami, naučili se novou písničku a mohli si sáhnout na loutky nebo se s nimi vyfotografovat.