směr kultury,
umění a zábavy
v Bojkovicích

Klub MAJÁK je kulturní prostor v budově ZUŠ Bojkovice, viz kontakty a mapa.

Kulturní život v Klubu organizuje spolek Maják Bojkovice a ZUŠ Bojkovice.

Své náměty a připomínky nám můžete psát na adresu klub-majak@seznam.cz

Rezervace vstupenek viz hlavní strana nebo kontakty.

Podporují nás:


Město Bojkovice


O akcích Klubu Maják se dozvíte také na vlnách Českého rozhlasu Zlín, který je jeho hlavním mediálním partnerem.


Nadace Synot

GALERIE

O člověku a jeho pozornosti

čtvrtek 16.3.2023
18:00 - 19:00
vstupné dobrovolné

Vernisáž k výstavě černobílých fotografií Jiřího Šedivce s názvem O člověku a jeho pozornosti proběhne s hudebním doprovodem autora ve vestibulu ZUŠ/Klubu Maják Bojkovice. VÝSTAVA JE KE ZHLÉDNUTÍ DO KONCE KVĚTNA.

Úvodní slovo na vernisáži pronese malířka Hana G. Sommerová. Výstava představí nový soubor fotografií, který vznikl v posledním roce. Jsou to černobílé snímky s motivy člověka a jeho prostředí (zátiší, krajina). První část cyklu se zabývá lidskou tváří – možností polapení lidské osobnosti v dané chvíli. Druhá polovina obsahuje statičtější výpověď o lidském okolí. Předměty a pohledy do přírody, kterými se člověk obklopuje. Autor využívá svůj smysl pro zachycení okamžiku. Připomíná momenty, kdy skutečnost plně prožíváme. Myslí, tělem a smysly. Uchopuje chvíle procitnutí a pozornosti k tady a teď.

Jíří Šedivec (*1989) žije a pracuje v Bojkovicích. Jeho tvorba se odehrává na poli hudebním a výtvarném. S Tomášem Staňkem hraje v uskupení Není Němý a je též členem kapely Nauzea Orchestra z Prahy.