KONCERT

Velikonoční koncert v kostele sv. Vavřince

neděle 7.4.2024

V toto nedělní odpoledne proběhla oslava velikonočního období a života vůbec! :-) Program připravili: Lucie Regináčová a Iva Táborská - zpěv Daria Alekseevna Savvateeva - varhany/cembalo (studentky brněnské Janáčkovy akademie múzických umění) Flétnový kvartet Fúkneto - Anna Frajtová a někdejší absolventky její třídy na ZUŠ Slavičín Barbora Kleinová, Anna Frajtová, Naděžda Procházková, Renata Raková.

V programu zazněly skladby starých i modernějších skladatelů, povětšinou s duchovní tematikou a první z nich - G. B. Pergolesi: Stabat Mater (výběr) - přímo s příběhem velikonočním/mariánským pro soprán, alt a cembalo.

V podání zobcových fléten krásně v prostoru chrámu vyzněly skladby J. Pachelbela, G. P. da Palestriny, J. Hanuše, S. Jelínka a dalších.

Za sváteční odpoledne děkujeme všem účinkujícím i posluchačům, také otci Doleželovi za možnost koncertování v místním kostele.