PROJÍT VEN - vernisáž k výstavě

pátek 12.4.2024

Vernisáž zahájila výstavu, která prostory vestibulu ZUŠ/Klubu Maják zdobí do konce května 2024. Ke svým pracem jejich autorka Janazapa říká: "Vždycky jsem si přála být načas někým jiným, jako ve filmu V kůži Johna Malkoviche. Ve svých obrazech se na sebe dívám alespoň podobným způsobem, zvenčí a nezaujatě. Konkrétními figurami na obrazech pronikám do barevné abstrakce. Krásu nehledám, dívám se skrz obrazy až za ně. Obrazy potřebují delší pozorování, aby mohly samy vyprávět svým vyjadřovacím jazykem: linií, tvarem a barvou. Krása je venku, všem doporučuji projít (se) ven a nezavírat se v pokojíčku s mobilem."