NEDĚLE V DIVADLE (nejen) pro nejmenší

O princezně, Luciášovi a makových buchtách

neděle 11.2.2024

Tato klasická, romantická pohádka pro děti od 3 do 11 let má za sebou přibližně 300 úspěšných repríz po Čechách a Moravě. Pohádka vypráví o princezně Albertině, která by se ráda vdávala, o čertovi Luciášovi, vrchním správci pekelného nepořádku, který si hledá nevěstu a o tom, co se všechno stane, když se spolu setkají. Zvítězí peklo a nebo láska? Veselá pohádka s písničkami v sobě ukrývá ponaučení o tom, že odvaha, malý čin a laskavá mysl, spolu s vírou v kouzelné proměny, umí dělat opravdové zázraky.

CziDivadlo z Prahy opět přivezlo poutavý příběh, kde se mohou děti nechat unášet dějem klasické pohádky i živě reagovat. Výpravná scéna, rekvizity a neobvyklá zápletka, je pobavila a zaujala.

Výraznou součástí inscenace byly romantické, téměř muzikálové melodie písniček. Hudbu složila Eva Klein. Scénář a texty k písním Hana Czivišová Režie a výprava Samiha Maleh