NEDĚLE V DIVADLE (nejen) pro nejmenší

Jak si stromy povídají

neděle 14.4.2024

Příběh malého Doubka Vroubka, který se vydává hledat svého tátu. Na své cestě poznává, jak to v lese chodí. Zjišťuje, že v lese nežije pouze on sám, ale spousta jiných stromů a také zvířat. Potká břízu Betulu Pendulu a dozví se, proč je taková samotářka. Zažije horkou chvilku, když buky zaútočí na jeho děda - moudrého Duba Zuba - aby ho svými kořeny připravili o vodu. Zachrání Doubek Vroubek svého dědečka od zlých buků a najde nakonec svého tátu? A pomůže mu lesní internet, který stromům za jejich cukr zprostředkuje Houba Lesů Chlouba? To vše, a ještě mnohem víc, zjistíte v jedné z nejvýraznějších pohádek tohoto divadla! Příběhem ze života stromů provází diváka zkušený lesník Šubrt. Stromy důvěřují jemu a on jim, a proto si spolu mohou povídat. Tuto svou dovednost předává dětem a nabádá je, aby měly v lese nastražená ušiska a otevřená srdciska, aby slyšely, jak si stromy povídají.

Divadlo Plyšového Medvídka z Prostějova přivezlo novou činoherně-loutkovou pohádku lehce inspirovanou knihami Petera Wohllebena (Tajný život stromů, Moudrost lesa, Než stromům dojde dech ....), a tedy kromě pohádkového příběhu mohly děti prožít i něco ze skutečnosti života stromů a více pochopit jejich svět. Snad díky tomu do lesa příště půjdou s jinými pocity a vjemy :-)