KONCERT

AFRICKÉ BUBNY DJEMBE - workshop a koncert kapely JAMADAN (SK)

pátek 22.3.2024

V rámci oslav Jarní rovnodennosti jsme uspořádali zajímavou až atraktivní akci s africkou hudbou v podání a provedení Daniela Makovického a kapely Jamadan. workshop v 16.30 – 18.00 hodin bubnování na djembe pod vedením zkušených lektorů z kapely JAMADAN (SK), kteří se tomuto žánru věnují více než 20 let. 30 účastníků si zkusilo jak správně djembe používat, jak hrát ve skupině, kde každý nástroj má své místo, zkusilo si improvizaci a jak vytvořit společně africký rytmický orchestr ...

Na koncertě se představil Daniel Makovický a JAMADAN – AFRICKÉ RYTMY... taneční africká hudba, bohaté aranžmá, pódiová show a pestrá paleta nástrojů od různě naladěných bubnů až po balafón (africký xylofon), na nějž se přidal speciální host večera Martin Balaj. V závěru koncertu proběhla malá interakce - návštěvníci koncertu se připojili ke kapele a stali se tak součástí velkého rytmického orchestru. Famózní to závěr! :-) Díky všem!