JAZZ CAFÉ

Alf Carlsson a Jiří Kotača quartet (trio)

pátek 1.10.2021

Odložený koncert mezinárodního kvarteta potěšil všechny příznivce kvalitní živé hudby ... Alf Carlsson/Jiří Kotača Quartet je společný projekt švédského kytaristy Alfa Carlssona a českého trumpetisty Jiřího Kotači. Tyto dva muzikanty spojilo studium v nizozemském Rotterdamu a půl roku po jejich návratu do rodných zemí i plánovaný výlet Alfa do ČR, z kterého se nakonec stala krátká šňůra a posléze regulérní kapela, která funguje již třetím rokem a odehrála desítky koncertů na jazzových festivalech a v klubech ve Švédsku, Slovensku a České republice. Kapelu doplnili nejžádanější slovenští jazzmani nejmladší generace - Peter Korman na kontrabas (ten se bohužel koncertu nezúčastnil pro čerstvý úraz) a Kristián Kuruc na bicí nástroje. V hudbě kvarteta se mísí vlivy lyrické skandinávské hudby a moderního jazzu se špetkou moravského a slovenského folkloru, což přináší unikátní zvukovou kombinaci této kapely, která klade důraz na zvukovou pestrost, silné melodie a pracuje s propojováním odlišných hudebních tradic a kořenů jednotlivých členů kapely. Členové kapely mají zkušenosti s koncertováním s Grammy nominovanými hudebníky jako je Ilja Reijngoud či Sulivan Fortner. Samotní kapelnící patří mezi oceňované hudebníky mladé generace ve svých zemích. Alf Carlsson komponoval hudbu pro Nobelovu cenu míru a Jiří Kotača je nominovaným umělcem na Cenu Anděl a držitelem ceny Česká jazzová sklizeň 2020.

První díl letošního Jazz café byl důstojným zahájením cyklu a velmi příjemným večerem na začátku barevného podzimu :-)

Děkujeme všem účastníkům za skvělou atmosféru koncertu!