KONCERT

HUDEBNÍ PODZIM V BOJKOVICÍCH

středa 27.9.2017

Michal Müller, *1977, dnes patří mezi přední světové hráče na citeru. Vystudoval Vídeňskou konzervatoř v oboru Koncertní citera a v Čechách je v současnosti jediným graduovaným hráčem na tento nástroj. U nás i v zahraničí, kde koncertuje i vyučuje, je znám především svým osobitým výrazem, jedinečnou technikou a také spojením hry a zpěvu. Žánrově se pohybuje někde na pomezí jazzu, blues, klasiky, lidových motivů a volné improvizace. Jeho hudba vtahuje do příjemných energických i melancholických nálad a rytmů, které vás osloví velice niterně a zpříma. Ve svém repertoáru má ale i skladby různých žánrů a období, od středověku až po Led Zeppelin.

O tom všem jsme měli možnost se přesvědčit "na vlastní kůži" ... jak žáci ZUŠky na dopoledních koncertech, tak rodiče a další veřejnost večer. Hlavním atributem byla nejen kvalitní hra a přehledný výklad, ale také neobvyklé kouzlo setkání. Děkujeme panu Müllerovi a přejeme jemu i citeře stále víc příznivců.