ZA POZNÁNÍM

PARTYZÁNI

středa 3.5.2017

Partyzáni Kdo by v našem kraji někdy neslyšel o partyzánech? Ke konci druhé světové války tady působila největší partyzánská jednotka u nás 1. čsl. partyzánská brigáda Jana Žižky. Kdo by ale dnes dokázal odpovědět na otázky: Kdo byli ti partyzáni? Kde se tu vzali? Jak vypadali? Co tady dělali? Jak žili? Kde všude jsme je mohl potkat? Kdo jim pomáhal? Kdo je pronásledoval? Jak bojovali? Co dokázali? Co dělali po válce? Co se o nich dnes říká a píše?. Otázek je v souvislosti s partyzány mnoho, ale pradivivých a objektivních odpovědí málo. Přesto na některé otázky odpovědět můžeme a můžeme si také ukázat, proč bychom na partyzány a jejich pomocníky neměli zapomínat.

Na toto téma skvěle připravil besedu s projekci pan Jiří Tesař - dopoledne pro žáky ZŠ, večer pro další veřejnost. Díky!